Hatékonyan a lumbágó ellen

lumbágó

Ugyan a lumbágó inkább az ötven éven felüliek betegsége, a fiatalabb korosztályban is előfordulhat. A kifejezetten erős deréktáji fájdalommal mindenképpen foglalkozni kell, hiszen az sem kizárt, hogy mögötte olyan komoly betegség húzódik, mint a porckorongsérv.

A várandós nők szintén veszélyeztetett állapotban vannak a súlygyarapodás és a haskörfogat növekedése miatt. Jelentősen megnehezítheti a gyermekvárás idejét.

A fizikoterápia megoldást jelenthet

A lumbágó okozta fájdalmat mihamarabb kezelni kell. Hosszú távú megoldásként a fizikoterápia jöhet szóba, ami kiválóan alkalmas ízületi és izomfájdalmak enyhítésére. A fizikoterápia Óbuda területén is elérhető, a szakemberek hasonlóképpen járnak el, mint általában a Mozgásklinikákon.

A konzultáción feltérképezik a problémák lehetséges forrásait, majd összeállítanak egy kezelési tervet, végül mindezek alapján megkezdődik a terápia.

Lumbágó vagy isiász?

Habár a tünetek hasonlítanak, a két betegség nem ugyanaz. Ahhoz, hogy biztosan meg tudjuk határozni, melyikről van szó, meg kell figyelni a fájdalom pontos helyét. Míg a lumbágó a keresztcsont környékén jelez, az isiász esetében a panaszok kisugározhatnak az alsó végtagokba is.

A test ezen jelzéseit nem szabad félvállról venni, mert ugyan lehet, hogy a lumbágó magától megszűnik, de az is előfordulhat, hogy további terhelés esetén izomszakadást okoz.

A lumbágó mellett ezek a bántalmak a gerincsérv indikátorai is lehetnek, ezért a szűnni nem akaró fájdalom esetén érdemes mihamarabb felkeresni egy szakembert.

Fizikoterápia mint egy gyógyulási lehetőség

A fizikoterápia első körben mindig a fájdalom csökkentésére koncentrál, ami a lumbágó esetében kifejezetten lényeges, hiszen a beteg néha pokoli kínokat élhet át. A fizikoterápia egy természetes gyógymód, amely magában foglalja a kineziológiai tapaszok és az elektromos kezelési technikák használatát.

Mellékhatásai nincsenek, de vannak olyan esetek, amikor nem javasolt a kezelés, például tetovált vagy anyajegyes bőrfelületen vagy magas vérnyomás esetén kellő fokozatossággal érdemes belekezdeni. A fizikoterápia azonban fordítva is elsülhet, ha nem profi szakemberek végzik a terápiát és állítják be a szükséges gépeket.

A fizikoterápia menete és legnépszerűbb kezelési módjai

A fizikoterápia esetében is az első lépés a diagnosztika. Miután a terapeuta megismeri a panaszokat, feltérképezi a problémákat és megvizsgálja a kérdéses területet, elvonatkoztat a tüneti kezeléstől és továbbvizsgálja a teljes testet, hiszen holisztikusan tekint az egészségre, valamint igyekszik megtalálni az egyéb lehetséges, még a beteg számára nem érzékelt mozgásszervi bajokat.

Az átfogó feltárás után összeáll a kezelési terv, majd kezdetét veszi a kezelés. Az elektromos stimuláció során nagyon modern gépek segítségével csökkenthető az idegek fájdalomérzete. A kineziológiai tapaszok népszerűek gyengült izmok erősítésére, izomhúzódásokra, illetve testtartási zavarok helyreállítására.

Az ultrahang terápia során kristályok segítségével jótékony ultrahangokat juttatnak a szervezetbe, ami felgyorsítja a gyógyulás folyamatát, javítja a vérkeringést és melegíti, ellazítja a szöveteket. Tehát a fizikoterápia sok esetben és sokféleképpen lehet a betegek hasznára.

Kép forrása: Freepik.com

Hirdetés (X)