Ismerd meg a lézeres hajterápia előnyeit!

lézeres hajterápia

A modern technológiai újítások nemcsak a tech cégek számára nyújtanak újdonságokat, hanem a szépészeti beavatkozások terén is igen jelentős változásokat hoznak. A lézeres hajterápia egyike azon eljárásoknak, amely segítségével megújulhatunk.

Sokan küzdenek hajhullással, hajritkulással, fiatalabb és idősebb korban egyaránt. Van, aki genetikai okok miatt, mások az öregedési folyamat során veszítik el hajszálaik többségét. De sűrűn előfordul, hogy betegség vagy gyógyszerek mellékhatása váltja ki a hajhullást.

Az Aesthetica Orvosi Központ lézeres hajterápia kezelése kiválóan alkalmas arra, hogy ismét dús, fényes hajkoronánk legyen. Nézzük, vajon milyen módon történik a beavatkozás, és vannak-e hátrányai!

Előnyök és hátrányok

Kezdjük is mindjárt a legjobb dologgal, ami a lézeres hajterápiáról elmondható: nincs hátránya. Viszont sok előnnyel jár, ha valaki belevág a kezeléssorozatba. A kezelés teljesen fájdalommentes, csupán enyhe melegséget lehet érezni a beavatkozás alatt. Nincs szükség műtétre, és felépülési idő sem vár ránk.

A lézeres hajterápia az „alvó” hajhagymák aktiválásával dolgozik, így a haj természetes megjelenése megmarad, ellentétben a hajbeültetéssel, amely során csak az áthelyezett hajhagymák egy része válik aktívvá.

Azok számára kiváló lehetőséget kínál, hogy ismét csodás hajkoronájuk legyen, akik genetikai okok miatt vesztették el hajszálaikat vagy kemoterápiás kezelés során történik a kopaszodás. A haj elvékonyodására vagy dúsítására is megoldást kínál a lézeres terápia.

Hogyan működik a terápia?

A módszer lényege, hogy lézer energia felhasználásával stimulálják a hajhagymákat és az azokat tápláló ereket, javítva ezzel a hajhagymák oxigén- és tápanyagellátását. A kezelés célja, hogy az elgyengült hajszálakat erősítse, és az inaktív hajhagymákat aktiválja, ezáltal elősegítve a hajnövekedést.

Alapvetően elmondható, hogy a szervezet saját belső regenerációs folyamatát használják fel arra, hogy a haj növekedése beinduljon. A fototermolízis alapján végzett eljárás során a lézer apró bevágásokat, mikrosérüléseket ejt a fejbőrön, melyek olyan biológiai folyamatokat indítanak el szervezetünkben, amelyek hatására stimulálódik a hajnövekedés.

A kezelés menetéről

A kezelés személyes konzultációval kezdődik, ahol hajdiagnosztikai eszközök segítségével felmérik a haj és a fejbőr állapotát. A kezeléssorozat általában 10 alkalmas, súlyosabb esetekben több kezelést is ajánlhatnak. Fontos, hogy a kezelőorvos által mondott szabályokat betartsuk a kezelés után, mert így érhető el a legjobb eredmény.

A lézeres hajterápiát követően a pácienseknek érdemes kerülni a szaunát, szoláriumot és az erős izzadást pár napig a mikrosérülések megfelelő gyógyulása érdekében. Egy napig még pirosság és viszketés érezhető a fejbőrön, de ez hamar elmúlik. Az otthoni hajápolási termékek, táplálékkiegészítők és vitaminok használata növelheti a kezelés hatékonyságát.

Kép forrása: Unsplash.com

Hirdetés (X)